Papieskie Dni Rodziny i odpust w parafii Świętej Rodziny w Lublinie 7-9.06.2021

Parafia pw. Świętej Rodziny zaprasza na Uroczystości Odpustowe i poprzedzające je Papieskie Dni Rodziny w dniach 7-9 czerwca 2021 r., które odbędą się z okazji 34 rocznicy pobytu Jana Pawła II w Lublinie i 4. rocznicy konsekracji tutejszego kościoła parafialnego, w Roku Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Papieskie Dni Rodziny

w dniach 7-9 czerwca 2021 r. poprowadzi ks. dr Ryszard Podpora, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej w Lublinie

7 czerwca (poniedziałek) – godz. 9.00, 12.00 i 18.00 – Msza św.- ks. dr Ryszard Podpora
8 czerwca (wtorek) – godz. 9.00, 12.00 i 18.00 – Msza św.- ks. dr Ryszard Podpora
9 czerwca (środa) – godz. 9.00 – Msza św.- ks. dr Ryszard Podpora

Uroczystości Odpustowe

9 czerwca 2021 r. (środa) – godz. 12.00 i 18.00 – uroczystej Mszy św. przewodniczy i homilię wygłosi bp Paweł Gonczaruk biskup diecezjalny charkowsko-zaporoskiej na Ukrainie

W dniu 22 sierpnia 2017 r., w odpowiedzi na prośbę skierowaną przez Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika, Penitencjaria Apostolska wydała dekret stanowiący, iż odtąd corocznie w lubelskim kościele parafialnym pod wezwaniem Świętej Rodziny w dniu 9 czerwca (w podwójną rocznicę: wizyty św. Jana Pawła II w roku 1987 oraz dedykacji kościoła parafialnego w roku 2017) osoby, które nawiedzą ten kościół i będą w nim uczestniczyć we Mszy św., w nabożeństwie do św. Jana Pawła II lub same pobożnie będą się tam modlić, będą mogły uzyskać odpust zupełny.

więcej: Dekret o odpuście dla kościoła pw. Świętej Rodziny w Lublinie

Koncert

9 czerwca 2021 r. (środa) – godz. 19.00 – Koncert z okazji 34 rocznica pobytu Jana Pawła II w Lublinie – Św. Jan Paweł II i Kard. Stefan Wyszyński „Dla nas po Bogu największa miłość – to Polska”

Wystąpią:

Artur Kalicki – Narrator