Otwarcie mediów społecznościowych III Synodu Archidiecezji Lubelskiej

Trwają intensywne przygotowania do uroczystego otwarcia III Synodu Archidiecezji Lubelskiej, które planowane jest na dzień 18 kwietnia 2020 roku, w sobotę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Już od kilku miesięcy pracuje intensywnie Komisja Przygotowawcza Synodu, składająca się z kapłanów, osób konsekrowanych oraz wiernych świeckich.

Odbyło się już sześć spotkań, podczas których opracowano szczegółowy regulamin Synodu, zatwierdzono pieśń synodalną, modlitwę w intencji Synodu oraz jego logo. Powołano dwanaście komisji tematycznych, obejmujących główne obszary życia i działania Kościoła.

Wielka tajemnica wiary, List pasterski Metropolity Lubelskiego na Adwent 2019 r.

Aby przybliżyć wszystkim ideę Synodu oraz zachęcić do aktywnego w nim udziału, przygotowany został folder informujący o najważniejszych zagadnieniach synodalnych.

W dniu dzisiejszym ruszył również serwis w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter oraz YouTube), zawierający relacje z przebiegu przygotowań do III Synodu Archidiecezji Lubelskiej.

Dzięki nim będzie można na bieżąco śledzić postęp prac synodalnych. W niedługim czasie zostanie uruchomiona także strona internetowa Synodu.

Wielka tajemnica wiary, List pasterski Metropolity Lubelskiego na Adwent 2019 r.

Po kliknięciu w link nastąpi przekierowanie na odpowiednią stronę:

Print Friendly, PDF & Email