Bożonarodzeniowe spotkanie u metropolity lubelskiego

W poniedziałek, 23 grudnia 2019 r. w domu Metropolity Lubelskiego odbyło się tradycyjne spotkania opłatkowe. O godz. 10.00 zebrali się przedstawiciele zgromadzeń zakonnych i wspólnot życia konsekrowanego, zaś o godz. 12.00 przedstawiciele kapłanów archidiecezji lubelskiej oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Podczas spotkania Ksiądz Arcybiskup wręczył nominacje kanonickie pięciu kapłanom. Nowymi kanonikami honorowymi Kapituły Lubelskiej zostali: ks. Andrzej Kapica – proboszcz parafii pw. św. Tomasza Becketa w Targowisku, ks. Józef Włoszek – proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Kluczkowicach, zaś kanonikami honorowymi Kapituły Chełmskiej: ks. Zygmunt Klich – proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kraśniczynie, ks. Jacek Lewicki – duszpasterz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej i koordynator duszpasterstwa młodzieży w Chełmie oraz ks. Jerzy Muciek – wikariusz parafii pw. Świętego Krzyża w Lublinie.

Życzenia świąteczne przekazał ks. dr Marek Szymański, wikariusz biskupi ds. kultury, dyrektor Wydawnictwa Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium”.

Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik przypomniał miedzy innymi najważniejsze wydarzenia czekające nas w zbliżającym się roku:

• Zakończenie misji ewangelizacyjnych i peregrynacji kopii krzyża trybunalskiego trwających od 6 lat w archidiecezji lubelskiej.
  • Inauguracja III Synodu Archidiecezji Lubelskiej zaplanowana na 18 kwietnia 2020 roku – sobotę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego.
  • Setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II [18 maja 1920 r.] i zaplanowana na niedzielę 17 maja 2020 r. o godz. 10.30 uroczysta Eucharystia na placu św. Piotra w Watykanie, pod przewodnictwem papieża Franciszka.
  • Pierwsza rocznica śmierci Księdza Arcybiskupa Bolesława Pylaka (6.06.2019) i planowane wmurowanie tablicy pamiątkowej ku jego czci.
  • Beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego (Biskupa Lubelskiego w latach 1946-1949), zaplanowana na 7 czerwca 2020 r. w Warszawie.