Orszak Trzech Króli 2020 w Lublinie

W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2020 r. (poniedziałek), Orszak Trzech Króli po raz 9. przejdzie ulicami Lublina. Tegoroczne świętowanie rozpocznie się o godz. 11.00 na Placu Zamkowym w Lublinie. O godz. 12.00 Orszak wyruszy z Placu Zamkowego do Archikatedry Lubelskiej.

Orszak podąży ulicami: Al. Tysiąclecia, Lubartowską, Świętoduską, Krakowskim Przedmieściem i Królewską do Archikatedry.

Program:
 godz. 11.00 – spotkanie na Placu Zamkowym w Lublinie
godz. 12.00 – procesja orszakowa do Archikatedry
godz. 13.00 – uroczysta Msza św w Archikatedrze
godz. 14.00 – koncert kolęd w Archikatedrze

Tegoroczny Orszak w Lublinie po raz pierwszy przygotowuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej.

Orszak Trzech Króli w Lublinie zainaugurowano w 2012 roku. Pomysłodawcą lubelskich obchodów był abp Stanisław Budzik. Pierwszy Orszak wyruszył z Placu Litewskiego, a kolejne zaczynały się zwykle na Placu Zamkowym. Z racji na trudne warunki atmosferyczne w 2018 roku trasa została skrócona i Orszak rozpoczął się od Bramy Krakowskiej. W roku 2019 roku uczestnicy zebrali się przy choice i szopce na lubelskim deptaku. Organizatorem dotychczasowych Orszaków w Lublinie był Wydział Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej. Koordynatorem tegorocznego – 9. Orszaku w Lublinie jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej.