Orszak Trzech Króli w Świdniku

Już po raz czwarty, w Święto Objawienia Pańskiego w Świdniku wyruszy Orszak Trzech Króli. Z trzech parafii świdnickich wyruszą trzej Mędrcy, którzy o godzinie 14.00 spotkają się na placu Konstytucji 3 maja, skąd z całym Orszakiem wyruszą w poszukiwanie Dzieciątka Jezus. Świtę Królów będą stanowiły dzieci ze świdnickich szkół oraz przedszkoli. Nad ich bezpieczeństwem będą czuwać rodzice, którzy zgłoszą się do Straży Ojcowskiej oraz Strzelcy.

Zmierzając do Stajenki zebrani miną mansjony – ,,Anioł Pański?, ,,Herod?, ,,Republika przyjemności?, ,,Brama do Nieba?. Po zakończeniu Orszaku, który w tym roku odbywa się pod hasłem ?Nade wszystko miłosierdzie?, ok. godz. 15.00, zostanie odprawiona specjalna Msza święta w kościele pw. NMP Matki Kościoła.

Nawiązując do tematu głównego Orszaku jakim jest Miłosierdzie, dzieci będą wznosić okrzyki, powtarzając cytaty za:

św. Janem Pawłem II – W miłosierdziu Boga ? świat znajdzie pokój!
papieżem Franciszkiem – Tam gdzie jest Bóg ? mieszka miłosierdzie!
św. s. Faustyną Kowalską – Niech każdy dziś powie: – Jezu ufam Tobie!

Organizatorem lokalnym jest Stowarzyszenie Wspólnota Świdnicka.

Orszakowi towarzyszy miedzy innymi Konkurs Plastyczny

źródło: www.swidnik.pl oraz www.ws.swidnik.pl