Orszak Trzech Króli 2021 w Rejowcu

Piękną tradycją związaną z uroczystością Trzech Króli stał się w wielu parafiach Orszak Trzech Króli. W to wspólnotowe świętowanie, które jest publiczna manifestacja wiary i radości z przyjścia na świat Zbawiciela, włącza się wiele rodzin, dorosłych i dzieci, wspólnot parafialnych. Z racji pandemii Orszak Trzech Króli będzie miał zupełnie inną formę.

W Rejowcu, w wigilię uroczystości 5 stycznia będzie miało miejsce wspólne orszakowe kolędowanie w kościele od godz. 17.30, a o godz. 19.00 z całą Polską uczestnicy zaśpiewają kolędę „Mędrcy Świata”. Spotkanie będzie transmitowane online.

W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia odbędzie się Spacer Orszakowy w godz. 12.00-17.00.

Spacer Orszakowy to rodzinna gra polegająca na przejściu trasy Orszaku ulicami Rejowca w celu przeżycia wydarzenia w inny sposób. Na trasie OTK  w Rejowcu jest umieszczonych 10 banerów, w bardzo ciekawych miejscach.

1. Szkoła – baner nr 1  (Idea Orszaku Trzech Króli)
  2. Biblioteka – baner nr 2 ( Olśnienie mędrców)
  3. Restauracja Arianka – baner nr 4 (Gospoda)
  4. Kapliczka Matki Bożej przy ul. Fabrycznej – baner nr 3 (Droga Maryi i Józefa do Betlejem)
  5. Pałac Rady Miasta – baner nr 5 (Dwór Heroda)
  6. Komisariat Policji – baner nr 6 (walka dobra ze złem)
  7. Altanka nad stawem – baner nr 8 (Pasterze)
  8. Cmentarz kaplica Św. Michała Archanioła (brama od ul. Dąbrowskiego) – baner nr 7 (Brama Anielska)
  9. Brama kościoła – baner nr 9. (Jezus w stajence)
  10. Szopka w kościele – baner nr 10 (Pokłon Trzech Króli)

Rodzina, (lub grupa do 5 osób) która chce wziąć udział w Spacerze Orszakowym musi wydrukować sobie Kartę Gry i mapę (będą też rozdawane na porannych Mszach św. 6 stycznia). Idąc trasą Orszaku rodzina spotyka banery, opisy scen na których prócz tekstów i zdjęć są zadania. Należy je rozwiązać, a rozwiązania wpisać do Karty Gry. Po dojściu do mety (szopki) rodzina oddaje wolontariuszowi uzupełnioną Kartę z odgadniętym Szyfrem Trzech Króli i otrzymuje nagrodę.

Uroczysta Eucharystia i pokłon Trzech Króli o godz. 17.00 w kościele parafialnym pw. św. Jozafata BM w Rejowcu.