Orszak Trzech Króli 2021 w Chełmie – online z Bazyliki

Wezwanie „Panu dzięki oddawajmy!” towarzyszy Orszakowi Trzech Króli w 2021 roku.  Pomimo trwającej pandemii, już po raz jedenasty Duszpasterstwo Młodzieży w Chełmie oraz Parafia Mariacka zapraszają wszystkich mieszkańców Chełma i okolic w Uroczystość Trzech Króli – 6 stycznia 2021 roku do uczestnictwa online w ORSZAKU TRZECH KRÓLI.

W tym roku, w związku z panującą epidemią, Orszak będzie posiadał inną niż dotychczas formułę. Przede wszystkim nie będzie przemarszu ulicami miasta i barwnego orszakowego korowodu oraz niezwykle żywego śpiewu kolęd. Nie będzie też tych pięknych jasełek – scen odgrywanych przez aktorów w czasie przemarszu. Całość uroczystości odbędzie się w Bazylice na Górce – w sanktuarium Matki Boskiej Chełmskiej, przy zachowaniu wszystkich rygorów i wymogów sanitarnych.

Uroczystość rozpocznie się 6 stycznia 2021 r. Mszą św. w Bazylice Mariackiej o godz. 12.00 z udziałem Świętej Rodziny, trzech monarchów, aniołów, pasterzy i przedstawicieli dzieci z koronami na głowach.  Po liturgii młodzież oraz dorośli wykonają jasełka.

https://bazylika.net/index.php/transmisja-na-zywo-top

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz całe rodziny do włączenia się w Orszak online. Można uczestniczyć w tym wydarzeniu poprzez stronę internetową Parafii Mariackiej w Chełmie.  W ten sposób chcemy uczcić Pana Jezusa Nowonarodzonego, a także podkreślić rangę Uroczystości Trzech Króli.

Print Friendly, PDF & Email