Orszak Trzech Króli 2021 w Lublinie – w zmienionej w tym roku formule

Już po raz drugi organizatorem lubelskiego Orszaku Trzech Króli będzie Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Wydarzenie to ma na celu ewangelizację oraz promocję różnych form rodzinnie spędzanego czasu.

Z uwagi na panujące warunki, w tym roku podjęto decyzję o zmianie formuły Orszaku z radosnego przemarszu, na grę miejską. Będzie się ona składała z kilkunastu stacji nawiązujących do wydarzeń biblijnych, przy których uczestnicy będą mogli brać udział w związanych z nimi konkurencjach.

Całe wydarzenie odbędzie się tradycyjnie 6 stycznia. W Lublinie rozpocznie się w archikatedrze lubelskiej Mszą św. o godz. 10.00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa.

Uczestnicy następnie zgłoszą się do rejestracji, by otrzymać regulamin wydarzenia i mapy oraz zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa. Z powodu obostrzeń grupy będą maksymalnie pięcioosobowe. Każda z drużyn będzie przechodziła trasę w swoim tempie i w dowolnie wybranej kolejności punktów. Wydarzenie zakończy się ok. godz. 13.00.  

Zapraszamy do przebrania się za biblijne postaci, by nasza zabawa była jeszcze radośniejsza. Mamy nadzieję, że nasze wydarzenie stworzy przestrzeń do bezpiecznej, rodzinnej zabawy, która będzie też okazją do przypomnienia i utrwalenia wiedzy związanej z wydarzeniami zawartymi w Biblii. 

Print Friendly, PDF & Email