Orszak Trzech Króli 2020 w Chełmie

Już po raz dziesiąty Duszpasterstwo Młodzieży w Chełmie, chełmskie parafie: Trójcy Świętej, św. Matki Teresy z Kalkuty oraz św. Kazimierza, we współpracy z Urzędem Miasta w Chełmie zapraszają w Uroczystość Trzech Króli – 6 stycznia 2020 roku wszystkich mieszkańców Chełma i okolic do udziału w ORSZAKU TRZECH KRÓLI.

Orszakowi Trzech Króli w 2020 roku towarzyszyły będą słowa kolędy: „CUDA, CUDA OGŁASZAJĄ”, będące hasłem tegorocznej uroczystości.

Uroczystość rozpocznie się Mszą św. w trzech wyżej wymienionych kościołach; o godz. 11.00 – w kościele  św. Matki Teresy z Kalkuty, zaś o godz. 11.30 – w kościele Trójcy Św. oraz św. Kazimierza. W każdym z nich będzie obecny jeden z monarchów z całym orszakiem. Po Liturgii wszystkie 3 Orszaki zgromadzą się o godz. 13.00 przy hotelu „Kamena”  i cały barwny korowód przejdzie ulicą Lubelską do szopki na Placu Łuczkowskiego. W trakcie przemarszu młodzież wykona jasełka.

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz całe rodziny do włączenia się w barwny korowód kolędników.