Orszak Świętego Mikołaja wyruszy w niedzielę 9.12.2018

W niedzielę, 9 grudnia 2018 r., już po raz piąty ulicami Lublina przejdzie Orszak Świętego Mikołaja, który jest finałowym wydarzeniem obchodów odpustowych ku czci św. Mikołaja w parafii na lubelskim Czwartku.

W tym roku Orszak wyruszy z rynku Starego Miasta i dotrze tradycyjnie na Wzgórze Czwartek. W czasie Orszaku zakończy się ogólnoświatowa akcja rozdawania Duchowych Prezentów św. Mikołaja. Do dzieci przybędzie św. Mikołaja, który rozda Duchowe Prezenty dla wszystkich obecnych. Św. Mikołaj zostanie zważony na ogromnej wadze, dla której przeciwwagę będą stanowiły monety zebrane podczas charytatywnej akcji „Ile waży św. Mikołaj?”.

Uczestniczy Orszaku spróbują ustanowić rekord ilości osób przebranych za prawdziwego św. Mikołaja (biskupa).

Przyjdźcie z rodziną, przyjaciółmi, klasą lub grupą przedszkolną na Orszak Świętego Mikołaja przebrani w stroje prawdziwego Świętego Mikołaja. Przygotujcie własny strój PRAWDZIWEGO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA – biskupa. Wystarczy sama mitra, ponieważ charakterystycznym znakiem każdego biskupa jest MITRA (nakrycie głowy). MITRY będą również rozdawane podczas Orszaku, dla wszystkich, którzy chcą wziąć udział w biciu rekordu.

Każdy uczestnik otrzyma: CERTYFIKAT UCZESTNICTWA W BICIU REKORDU I PREZENT OD ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

PROGRAM ORSZAKU

9 grudnia 2018 (niedziela)

13.00 – Bazylika oo. Dominikanów – Uroczysta msza św. dziękczynna celebrowana przez ks. dziekana Adama Lewandowskiego za założone przez rodziców dla dzieci Duchowe Prezenty św. Mikołaja. Błogosławieństwo dzieci i młodzieży
14.00 – Rynek Główny Starego Miasta – przygotowania do bicia rekordu Ilości dzieci przebranych za prawdziwego św. Mikołaja. Nauka wspólnego tańca
14.15 – Przybycie św. Mikołaja. Wspólne bicie rekordu
14.30 – Wymarsz Orszaku św. Mikołaja na Wzgórze Czwartek, który przejdzie ulicami: Brama Krakowska, Królewska, Lubartowska, Czwartek, Szkolna, Plac kościelny na Czwartku
14.50 – Przybycie Orszaku św. Mikołaja na Wzgórze Czwartek. Koncert góralskiego zespołu dziecięcego im. Klimka Bachledy z Zakopanego
15.15 – Doroczne ważenie św. Mikołaja. Rozdanie prezentów dla wszystkich dzieci. Losowanie nagród w loterii
19.00 – Gwiazda dla Lublina – Koncert pastorałek pt. „Pastorałki pod choinką, pod jemiołą” w wykonaniu Romualda Lipko z gośćmi

Poza tym:

• Każdy uczestnik Orszaku otrzyma prezent
• Przebierz się za Świętego Mikołaja – bijemy rekord
• Certyfikaty uczestnictwa w biciu rekordu
• Loteria z nagrodami
• Przynieś drobne monety – ważymy Świętego Mikołaja
• Przejażdżka karetą Świętego Mikołaja
• Jarmark świąteczny
• Gorący poczęstunek
• Wspólne ognisko
• Atrakcje dla dzieci – pokazy sprzętu wojskowego, strażackiego itp.
• Odwiedzamy chore dzieci w lubelskich szpitalach, ośrodkach dla dzieci niepełnosprawnych i niewidomych oraz świetlicach

więcej informacji: www.orszak.parafiamikolaj.pl