Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie 9.12.2018

W II niedzielę Adwentu, 9 grudnia 2018 r., z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będziemy obchodzić w Kościele w Polsce 19. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.

Serdecznie zapraszamy Polaków w kraju i poza jego granicami do solidarności w przeżywaniu tego dnia: modlitwy, wsparcia i wdzięczności. W imieniu Pasterzy, kapłanów, sióstr zakonnych i osób obdarowanych na Wschodzie, dziękuje też za modlitwę i za ofiary oraz środki przesłane na konto Zespołu.

ks. Leszek Kryża TChr, dyrektor Biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie działającego przy Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski.