Orszak Świętego Mikołaja w Lublinie rusza ze Starego Miasta 5.12.2021

Parafia pw. św. Mikołaja w Lublinie zaprasza na Orszak Świętego Mikołaja, który w tym roku wyruszy 5 grudnia 2021 r. (niedziela) o godz. 13.30 z Rynku Starego Miasta w Lublinie. W programie przewidziane jest m.in. doroczne ważenie św. Mikołaja czyli bicie rekordu ilości osób przebranych za prawdziwego św. Mikołaja, Quiz o Św. Mikołaju i wiele innych atrakcji.

Już po raz ósmy w historii Lublina w dniach 4-5 grudnia 2021 roku odbędzie się Orszak św. Mikołaja, który przejdzie ulicami miasta.

• W sobotę, 4 grudnia na godz. 18.00 zapraszamy do Centrum Spotkania Kultur, gdzie odbędzie się finał Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego oraz szereg niespodzianek i atrakcji. Gwiazdą wieczoru będzie Alicja Tracz – finalistka Eurowizji junior.
  • W niedzielę 5 grudnia o godz. 13.00, z Rynku Startego Miasta wyruszy korowód na nasz plac przed kościołem. Tutaj tradycyjnie odbędą się liczne występy zespołów, ważenie św. Mikołaja, konkursy, loteria fantowa, a także pokazy sztucznych ogni i szereg niespodzianek. Każde dziecko otrzyma prezent.

Św. Mikołaj będzie niósł worek prezentów, odwiedzi między innymi dzieci w Domu Dziecka przy ul. Sierocej, ul. Dymowskiego i ul. Słowikowskiego, a także małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego przy ul. Gębali oraz dzieci niepełnosprawne i niewidome w Specjalistycznym Ośrodku Wychowawczym przy ul. Hirszfelda.

W tych dniach będziemy wspominać postać św. Mikołaja – wybitnego pedagoga, wychowawcy, przyjaciela dzieci i młodzieży i prosić o wszelkie łaski dla mieszkańców miasta, województwa, a w szczególności dla dzieci i młodzieży. Celem Orszaku jest również ukazanie prawdziwego wizerunku św. Mikołaja, współcześnie skrzywionego i obdartego z szaty sakralnej, jak również promocja misji dobrego wychowania młodego pokolenia. Chcemy pokazać, kim naprawdę był święty biskup z Miry, słynący ze swojej wrażliwości na cierpienie i ubóstwo, ikona miłosierdzia i dobroczynności.

4 GRUDNIA 2021 – Centrum Spotkania Kultur godz. 18:00

• Finał Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci kl. I-VIII szkół podstawowych – „Św. Mikołaj w oczach dzieci – I Ty możesz zostać św. Mikołajem”.
  • Występ zespołów – zespół tańca „Leszczyniacy”, dziecięcy zespół „Promyczki” oraz dziecięce zespoły baletowe, Studio Tańca – GRAWiTAN.
  • Gwiazdami wieczoru będą siostry: Ala i Ola Tracz – uczestniczki programu The Voice Kids. Ala była również finalistką Eurowizji Junior 2021.
  • Wiele niespodzianek i atrakcji.

5 GRUDNIA 2021 – Rynek Starego Miasta godz. 13:00

• Uroczyste otwarcie i prezentacja uczestników – Wspólne śpiewanie z dziecięcym zespołem „Promyczki” – Wspólna zabawa i nauka piosenki „O dobrym Świętym Mikołaju”
  • Przybycie Św. Mikołaja w kabriolecie
  • 13:30 – wyjście barwnego Orszaku na czele z dziecięcą Orkiestrą Dętą z Szastarki. Przemarsz ulicami Brama Krakowska – Królewska – Lubartowska – Czwartek – Szkolna – Słowikowskiego – Plac przy kościele Św. Mikołaja na Czwartku