Ojciec i Pasterz – Kardynał Stefan Wyszyński – premiera w TVP 1 – 8.09.2020

We wtorek, 8 września 2020 r., o godzinie 21.00 Telewizja Polska – TVP 1 wyemituje film dokumentalny Ojciec i Pasterz – Kardynał Stefan Wyszyński.

„Ojciec i Pasterz” – kardynał Stefan Wyszyński –  to unikalny dokument poświęcony osobie i nauczaniu Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Prace nad jego realizacją trwały prawie 3 lata. Zrealizowano kilkadziesiąt godzin nagrań z dziesiątkami osób, które znały Go osobiście lub pracowały z Nim przez wiele lat. To unikalne świadectwa czasów i relacji z niezwykłą osobą i Jej nauczaniem. W filmie zobaczymy także wiele nie publikowanych do tej pory zdjęć archiwalnych. Sporo będzie także fragmentów homilii Prymasa aby pokazać jak dzisiaj aktualne są Jego słowa.

Ponieważ w filmie użyto zaledwie drobną część zrealizowanych nagrań – autorzy projektu postanowili uruchomić stronę internetową filmu  na której umieszczane będą pełne wersje rozmów ze świadkami życia i pracy Prymasa.

www. ojciecipasterz-wyszynski.pl

„Czas to miłość” – teledysk, który towarzyszy filmowi. Słowa i muzyka: Bogusław Chrabota. Wykonanie: Aleksandra Smerechańska (finalistka The Voice of Poland) i Bogusław Chrabota (redaktor naczelny Rzeczpospolitej).

Po pokazie specjalnym, który odbył się 3 sierpnia 2020 r. w siedzibie
Arcybiskupów Warszawskich z okazji rocznicy urodzin Prymasa, Kardynał
Kazimierz Nycz powiedział, że jest to jeden z najlepszych filmów jakie o
Prymasie powstały, twórcom bowiem udało się pokazać: świętość w normalności i normalność w świętości.

Chodzi też o to, żebyśmy pamiętali, że w tamtych czasach żyło dwóch Wielkich Polaków. Żyło, pracowało, walczyło, modliło się, że na ich barkach opierały się losy najpierw Polski, a potem i całego świata. Ta sytuacja prędko się nie powtórzy. Warto więc abyśmy o Nich pamiętali i ciągle przypominali ich nauczanie. Dwóch przyjaciół. Byli jak ojciec i syn.

mówi w filmie ksiądz infułat W. Gasidło z Krakowa

więcej u nas:

więcej:

Sponsorami są: KGHM Miedź Polska, PKN Orlen, PZU i PGE. Parterami są Muzeum Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Oficjalna Strona Beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego. Patronem medialnym jest redakcja Rzeczpospolitej.

Print Friendly, PDF & Email