Uroczystości odpustowe ku czci św. Anny w Lubartowie 24-26.07.2019

Parafia pw. św. Anny w Lubartowie zaprasza na doroczne uroczystości ku czci św. Anny, patronki rodzin. Uroczystości odpustowe w Bazylice św. Anny w Lubartowie (ul. Słowackiego 6) trwać będą od 24 do 26 lipca 2019 r. (środa-piątek).

W tym roku Odpust łączy w sobie również dziękczynienie w 20 rocznicę beatyfikacji – pochodzącego z lubartowskiej parafii – bł. Ojca Józefa Mazurka, który 75 lat temu poniósł męczeńską śmierć jako przełożony klasztoru Ojców Karmelitów w Czernej koło Krakowa.

Błogosławiony Alfons Maria Mazurek (Józef Mazurek) – pierwszy beatyfikowany męczennik polskiego Karmelu – przyszedł na świat 1 marca 1891 r. we wsi Baranówka w parafii pw. św. Anny w Lubartowie. Nazajutrz został ochrzczony w miejscowym kościele… [czytaj dalej]

Po każdej Mszy św. w uroczystość św. Anny Patronki Rodzin będą rozdawane dla chętnych modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem. O godz. 10.30 będzie miała miejsce modlitwa różańcowa w intencji rodzin, a szczególnie zagrożonych rozpadem. Podczas spotkania ks. Grzegorz Trąbka, diecezjalny duszpasterz rodzin, przybliży istotę krucjaty modlitwy za małżeństwa zagrożone rozbiciem.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWYCH

Środa, 24 lipca 2019 r.

18.00 – Msza św. za zmarłych na cmentarzu parafialnym

Czwartek, 25 lipca 2019 r.

18.00 – Msza św. w Bazylice oraz procesja wizerunkiem św. Anny ulicami miasta – przewodniczy bp Mieczysław Cisło

Piątek, 26 lipca 2019 r. – główne uroczystości odpustowe

9.00 – Msza św. z udziałem dzieci
10.30 – Modlitwa różańcowa – krucjata modlitewna w intencji rodzin zagrożonych rozpadem – przewodniczy ks. Grzegorz Trąbka, diecezjalny duszpasterz rodzin