Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę 26-27.09.2020

Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin zaprasza na  XXXVI. Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 26-27 września 2020 r. , pod hasłem „Największym skarbem narodu jest rodzina” (Kard. S. Wyszyński).  Pielgrzymka poświęcona będzie pogłębieniu przesłania o rodzinie w nauczaniu Sługi Bożego Kard. S. Wyszyńskiego.

Zapraszamy rodziny z dziećmi, małżeństwa, osoby zaangażowane w duszpasterstwo rodzin i wszystkich, którym sprawy małżeństwa, rodziny i życia są bliskie.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa pt. „Rodzina Bogiem silna”, która przedstawia wypowiedzi Sługi Bożego Kard. S. Wyszyńskiego o rodzinie, macierzyństwie, ojcostwie
i wychowaniu dzieci.

Pielgrzymka organizowana jest przez Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin przy Konferencji Episkopatu Polski. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Pielgrzymi we własnym zakresie organizują przejazd do Częstochowy oraz nocleg i wyżywienie.

PROGRAM PIELGRZYMKI

„Największym skarbem narodu jest rodzina” (Kard. S. Wyszyński).

Sobota, 26 września 2020

15.30 – Msza Święta w intencji Ojczyzny w kaplicy Matki Bożej – przewodniczy biskup Wiesław Śmigiel, Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP

19.30 – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich

21.00 – Apel Jasnogórski

Niedziela, 27 września 2020

11.00 – Msza Święta pod przewodnictwem bpa Romualda Kamińskiego, Biskup Warszawsko-Praski

  • Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich
  • Ślubowanie nowych doradców życia rodzinnego
  • Zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski
Print Friendly, PDF & Email