Obchody Dnia Papieskiego w Chełmie – 16.10.2022

Na niedzielę 16 października 2022 r. chełmskie parafie tradycyjnie już przygotowały wydarzenia, które złożą się na program obchodów XXI Dnia Papieskiego w Chełmie.

Obchody Dnia Papieskiego w Chełmie

16 października 2022 r.

PARAFIA NARODZENIA NMP

• Przed każdą Mszą św. – odtwarzanie homilii wygłoszonych przez Jana Pawła Ił w Ojczyźnie.
  • Po każdej Mszy św. – zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia
  • Kiermasz kremówek papieskich

PARAFIA ROZESŁANIA APOSTOŁÓW

• 15.00 – Koronka do miłosierdzia Bożego z rozważaniami papieskimi.
  • Na każdej Mszy św. okolicznościowe kazanie papieskie: Veritatis splendor – Blask prawdy oraz błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.
  • 17.15 – Różaniec z rozważaniami św. Jana Pawła II.
  • Po każdej Mszy świętej: zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Kiermasz kremówek papieskich
  • Szkoły: akademie okolicznościowe z okazji Dnia Papieskiego, katechezy papieskie, wystawy o św. Janie Pawle II.

PARAFIA CHRYSTUSA ODKUPICIELA

• 11.30 – Msza święta dla dzieci z oprawą muzyczną.
  • Po każdej Mszy św. – kiermasz kremówek papieskich oraz zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia

PARAFIA WOJSKOWO-CYWILNA ŚW. KAZIMIERZA

• 17.15 – Różaniec fatimski z rozważaniami św. Jana Pawła II Po każdej Mszy św. zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia

PARAFIA ŚW. MATKI TERESY Z KALKUTY

• 17.00 – Różaniec fatimski z rozważaniami św. Jana Pawła II g.18.00 – Msza święta przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II Po każdej Mszy św. zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia

PARAFIA ŚWIĘTEJ RODZINY

• 12.00 – Program słowno-muzyczny: „Jan Paweł II- Veritatis Splendor – Blask Prawdy”, (przygotowuje Szkoła Podstawowa w Żółtańcach oraz młodzież z parafii)
  • 16.30 – Różaniec misyjny przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II
  • Po każdej Mszy św. kiermasz kremówek papieskich
  • Szkoły na terenie parafii: akademie okolicznościowe z okazji Dnia Papieskiego, katechezy papieskie

PARAFIA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

• 17.30 – Różaniec fatimski z rozważaniami św. Jana Pawła II
  • 18.00 – Msza św. przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II
  • W czasie wszystkich Mszy świętych – rozważania i myśli św. Jana Pawła Ił
  • Po każdej Mszy św. zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia i Kiermasz kremówek

PARAFIA ŚWIĘTEGO DUCHA

• 11.30 – Program słowno-muzyczny o św; Janie Pawle II (przygotowują dzieci ze Szkoły Podstawowej)
  • Po każdej Mszy św. zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz kiermasz kremówek papieskich (wieloletnia tradycja)

PARAFIA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

• 17.00 – Msza święta przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, Po Mszy św. różaniec fatimski z rozważaniami św. Jana Pawła II
  • Po każdej Mszy św. zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz Słowo z nauczania Papieża Jana Pawła II do losowania.
  • Dzień Papieski w Szkole Podstawowej nr 7 w Chełmie.
  • Konkurs o św. Janie Pawle II z okazji Dnia Papieskiego.