Nowa kaplica domu księży zaczęła służyć mieszkańcom

W Wielki Czwartek, 18 kwietnia 2019 r., w Domu Księży przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie, abp Stanisław Budzik pobłogosławił nową kaplicę pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego.

W kaplicy trwają w dalszym ciągu prace związane z wykończeniem jej wnętrza, jednak odtąd będzie ona mogła już służyć sprawowaniu Eucharystii i modlitwie mieszkańców domu. Do tabernakulum przeniesiono Najświętszy Sakrament, poświęcono obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy i odmówiono wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Już w nowej kaplicy wieczorem sprawowana była Msza Wieczerzy Pańskiej.

Budowa kaplicy została zainaugurowana w listopadzie 2016 r. Projekt architektoniczny kaplicy – utrzymanej w stylu neoromańskim – został przygotowany przez arch. Krzysztofa Koronę. Autorem projektu wnętrza jest s. Maristella Siennicka.

Zakończenie prac i uroczyste poświęcenie kaplicy planowane na jesień bieżącego roku.

GOŚĆ LUBELSKI [Abp Budzik pobłogosławił kaplicę Zmartwychwstania Pańskiego w domu księży emerytów w Lublinie] Metropolita lubelski: Wielki Czwartek to piękny dzień na rozpoczęcie kultu Bożego. Błogosławieństwo kaplicy pozwala już na sprawowanie kultu… [czytaj dalej]

Print Friendly, PDF & Email