Wielkoczwartkowe spotkanie kapłanów w domu Metropolity Lubelskiego

W Wielki Czwartek, 18 kwietnia 2019 r. – po zakończeniu liturgii Mszy Krzyżma sprawowanej w archikatedrze lubelskiej – w domu Metropolity Lubelskiego odbyło się tradycyjne spotkania świąteczne z udziałem przedstawicieli kapłanów archidiecezji lubelskiej.

Podczas spotkania Ksiądz Arcybiskup wręczył nominacje kanonickie czterem kapłanom. Nowymi kanonikami honorowymi Kapituły Lubelskiej zostali: ks. Józef Nadłonek – pracujący aktualnie we Francji i ks. Jerzy Ćwik – sędzia Sądu Metropolitalnego w Lublinie, zaś kanonikami honorowymi Kapituły Chełmskiej: ks. Jacek Bartecki – proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Klesztowie i ks. Zbigniew Karbowniczek – proboszcz parafii pw. św. Barbary w Turowcu.

Życzenia świąteczne przekazał ks. kan. Krzysztof Adamowski, wicedziekan dekanatu krasnostawskiego-zachodniego. Wszystkim kapłanom życzył m.in. Bożej radości, aby towarzyszyła im w każdym dniu posługi oraz wielu życzliwych serc ludzkich gotowych przyjść z pomocą w głoszeniu Dobrej Nowiny. Aby nie brakowało im entuzjazmu i siły potrzebnej do codziennej pracy, a Chrystus był dla nich źródłem niewyczerpanych darów.