Nabór wniosków o nowe stypendia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

Rozpoczął się nabór wniosków o nowe stypendia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wstępna rekrutacja potrwa do 15 grudnia 2023 r. Stypendia mogą być przyznawane między innymi dzięki życzliwości ofiarodawców zbiórki organizowanej w ramach obchodów Dnia Papieskiego.

O nowe stypendium mogą się ubiegać uczniowie od VII klasy szkoły podstawowej do zakończenia nauki w szkole ponadpodstawowej. Pozostałe kryteria jakie powinien spełnić kandydat to:

• zaangażowanie w życie wspólnoty Kościoła
  • średnia ocen nie niższa niż: 4,8 w szkole podstawowej i 4,5 w szkole średniej
  • dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 0,7 najniższego wynagrodzenia brutto; obecnie jest to kwota 2520 złotych (dokładny sposób wyliczenia dostępny na stronie www.dzielo.pl)
  • zamieszkanie w miejscowości do 20 tys. mieszkańców
  • pozytywne opinie ks. proboszcza, katechety, wychowawcy,
  • szczególne osiągnięcia w nauce, sporcie, wolontariacie

W sprawach związanych z uzyskaniem stypendium prosimy o kontakt mailowy z koordynatorem fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w Archidiecezji Lubelskiej, ks. Mateuszem Wójcikiem (ks.mateusz.wojcik@dzielo.pl)

Dodatkowe informacje dotyczące funduszu stypendialnego można uzyskać pod adresem www.dzielo.pl

Pozdrawiam, ks. Mateusz Wójcik, koordynator diecezjalny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia