Misterium. Rzecz o śmierci i życiu – Teatr ITP – ODWOŁANE

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych zaplanowane spotkania i spektakle zostają ODWOŁANE


Parafia pw. Świętej Rodziny w Lublinie (ul. Jana Pawła II 11) zaprasza na wielkopostne rozważania z Teatrem ITP, w niedzielę 15 marca 2020 r. o godz. 19.00 (po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00). Teatr ITP zaprezentuje „Misterium. Rzecz o śmierci i życiu”.

„Misterium. Rzecz o śmierci i życiu” to medytacja przeznaczona do przeżywania w Kościele, w bliskości Jezusa Zmartwychwstałego. Pragniemy zaprosić wiernych do wspólnego rozważania tajemnic paschalnych. Nie będzie to inscenizacja w tradycyjnym znaczeniu (nie zobaczymy tam Jezusa, żołnierzy, sceny biczowania, Piłata…), nie będzie wielkiej scenografii. Całość jest dostosowana do warunków sakralnych.

Całość „Misterium” oparta jest na tradycyjnych (w większości) śpiewach (jak np. „Gorzkie żale”), którym towarzyszą opisy z Wielkiego Tygodnia. Warstwa narracyjna wykorzystuje fragmenty powieści Romana Brandstaettera „Jezus z Nazarethu”.

Kolejne spotkania z „Misterium. Rzecz o śmierci i życiu” w archidiecezji lubelskiej:

1 III (niedziela) – Lublin, parafia św. Andrzeja Boboli (Czechów), godz. 18.00
15 III (niedziela) – Lublin, parafia Świętej Rodziny (Czuby), godz. 19.00
22 III (niedziela) – Lublin, parafia Najświętszego Serca Jezusowego, godz. 19.00
5 IV (niedziela) – Archikatedra Lubelska, godz. 15.30

TEATR ITP – zespół został założony z inicjatywy salezjanina, ks. Mariusza Lacha w 2001 roku. Wtedy to ksiądz studiujący na filologii polskiej zaprosił do współpracy studentów zainteresowanych działaniami teatralnymi i razem rozpoczęli pracę warsztatową. Pierwszy występ miał miejsce 25 IV 2001 podczas corocznych KULturaliów. Choć inicjatywa zawiązała się wśród studentów polonistyki KUL to do ITP należą także uczący się na innych kierunkach lubelskich uczelni. Formami, które stały się dominującymi w „Teatrze ITP” były wszelkie aktywności sceniczne związane z muzyką. W repertuarze teatru można znaleźć kilka spektakli teatru ruchu, a także różnorodne koncerty. Scenariusze w dużej mierze oparte są na dwóch źródłach. Jednym z nich jest Biblia, której różne fragmenty czy tematy stają się przyczyną refleksji, drugim – dzieła literatury polskiej, jak i światowej.

więcej: https://itp.kul.lublin.pl/

Print Friendly, PDF & Email