Ministranci i lektorzy na nieszporach w lubelskim seminarium duchownym

W czwartek, 22 lutego 2024 r., w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie miał miejsce trzeci zjazd ministrantów i lektorów, którzy przybywają na wspólną modlitwę Liturgią Godzin z alumnami i wychowawcami Seminarium. W obecnym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Liturgicznej Służby Ołtarza z dekanatów lubelskich oraz świdnickiego.

Seminarium odwiedziło 70 ministrantów wraz z 17 księżmi, duszpasterzami Liturgicznej Służby Ołtarza. Wspólnej modlitwie i spotkaniu przewodniczył bp Mieczysław Cisło, który był wieloletnim wychowawcą i rektorem lubelskiego seminaryjnym.

Takie wydarzenia nie tylko jednoczą wspólnoty LSO z parafii naszej archidiecezji, ale są także momentem zaczerpnięcia przeżyć z formacji duchowej naszych alumnów. Droga przez życie z Jezusem nie straciła na swojej sile i aktualności. Wybierają ją nie tylko alumni formujący się ku kapłaństwu, ale również ci, którzy służą liturgicznie w naszych parafiach jako ministranci.

ks. dr Marcin Grzesiak – archidiecezjalny duszpasterz służby liturgicznej.