Ministranci dla Niepodległej 1918-2018 – Wąwolnica 16.06.2018

W sobotę 16 czerwca 2018 r. będzie miała miejsce doroczna Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów Archidiecezji Lubelskiej do Wąwolnicy. W roku 100. rocznicy odzyskania odzyskania przez Polskę Niepodległości, będzie się ona odbywać pod hasłem: Ministranci dla Niepodległej 1918–2018.

Dla każdego Polaka 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości jest szczególnym świętem. W roku 2018 odbywają się liczne apele, akademie, przemarsze. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza naszej archidiecezji włącza się w obchody patriotyczne poprzez pielgrzymkę ministrantów i lektorów do Wąwolnicy 16 czerwca br. Chcemy pokazać, że jesteśmy dumni z bycia Polakami. Przewidujemy, że w pielgrzymce weźmie udział ok. 1500 ministrantów z całej archidiecezji.

PROGRAM PIELGRZYMKI:

9.45 – Przemarsz uczestników (ministrantów i lektorów) wraz z orkiestrą wojskową z miejsca objawień Matki Bożej w Kęble do Bazyliki św. Wojciecha BM w Wąwolnicy, niosąc biało-czerwone flagi.

10.30 – Uroczysta Msza św. (z ceremoniałem wojskowym) w Bazylice św. Wojciecha BM – przewodniczy ks. dr Krzysztof Kwiatkowski, kanclerz Kurii Metropolitalnej.

11.30 – Poczęstunek dla uczestników pielgrzymki (forszmak i grochówka).

12.00 – Zajęcia integracyjne: gry, zabawy, zawody, pokazy i promocje przygotowane przez II Lubelską Brygadę Obrony Terytorialnej, Żandarmerię Wojskową, Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie, Państwową Straż Pożarną.

19.00 – Zakończenie spotkania.

Nad pielgrzymką patronat honorowy objęli:

• Abp Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski
• Beata Mazurek, Wicemarszałek Sejmu RP
• Minister Obrony Narodowej
• Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji
• Wojewoda Lubelski
• TVP Lublin

UWAGI PRAKTYCZNE DLA UCZESTNIKÓW I ORGANIZATORÓW – NA STRONIE 2

UWAGI PRAKTYCZNE DLA UCZESTNIKÓW I ORGANIZATORÓW – NA STRONIE 2

Print Friendly, PDF & Email