Mazowsze w Puławach w Niedzielę Miłosierdzia – 23.04.2017

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach (ul. Kowalskiego 1) zaprasza w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 23 kwietnia 2017 r., na uroczystość odpustową, której zwieńczeniem będzie wieczorny koncert Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego pod dyrekcją Jacka Bonieckiego wystąpi w koncercie, który rozpocznie się o godz. 19.00, dedykowanym w hołdzie św. Bratu Albertowi w 150. rocznicę powstania Powiatu Puławskiego. W programie koncertu „Msza Koronacyjna C-dur” Wolfganga Amadeusza Mozatra.

Główne uroczystości odpustowe będą miały miejsce podczas Mszy św. o godz. 12.30, której przewodniczył będzie ks. kan. Andrzej Sternik, Kustosz Sanktuarium na „Górze Chełmskiej”. Homilię wygłosi ks. Wojciech Iwanicki – Archidiecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia.

Uroczystości poprzedzą dni duchowego przygotowania:

CZWARTEK

– po Mszy Św. o godz. 18.00 – procesja różańcowa na cmentarz parafialny z modlitwą za zmarłych

PIĄTEK

– o godz. 17.00 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (Adoracja Najświętszego Sakrament, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, oddanie czci relikwiom Apostołów Miłosierdzia Bożego)

– po Mszy o godz. 18.00 – Nabożeństwo Drogi Światła

PU-Mazowsze