Maraton Biblijny w parafii pw. św. Michała w Lublinie

maraton

18 maja 2015 r. (poniedziałek) o godz. 9.00 rozpocznie się po raz piąty w parafii św. Michała Archanioła w Lublinie (ul. Fabryczna) Maraton Biblijny – dzieło, które ma uwrażliwić wiernych na czytanie i słuchanie Pisma Świętego. Maraton zakończy się 23 maja około godz. 21.00.

Idea Maratonu Biblijnego od niedawna gości w naszym kraju. W Polsce pierwsze takie przedsięwzięcie odbyło się w Poznaniu w roku 2005. W naszej diecezji ? w roku 2009 w Kraśniku Fabrycznym. Ostatnio również w Lubartowie. W Lublinie w parafii pw. św. Michała Archanioła ciągłe czytanie Pisma Świętego odbędzie się po raz piąty.

Czym jest Maraton Biblijny?

To zaproszenie wiernych do sięgnięcia po Pismo Święte ? Słowo Boga do człowieka. Jest odnowieniem relacji z Bogiem opartej na pragnieniu poznania Go i Jego interwencji w historię ludzką, czyli odkryciu, czym jest Historia Zbawienia. Jest odkryciem, że Słowo Boże jest żywe i zawsze aktualne.

Więcej informacji na stronie parafii: www.michalarchaniol.lublin.pl