Łaźnia, ogrzewalnia, fryzjer, punkt medyczny dla bezdomnych

Caritas Archidiecezji Lubelskiej wystartowała z kolejną inicjatywą mającą służyć osobom bezdomnym w Lublinie.  Od dwóch miesięcy w siedzibie Caritas – przy Al. Unii Lubelskiej 15 – trwają remonty przygotowujące pomieszczenia na potrzeby łaźni, ogrzewalni, przebieralni oraz punktu medycznego i fryzjerskiego. Nowe obiekty mają stać się odpowiedzią na konkretne potrzeby bezdomnych, tworząc dla nich zarazem dzienny punkt pobytu.

Każdego roku stawiamy sobie nowe cele. W 2017 r. było to utworzenie punktu Anielska Przystań. To miejsce, w którym osoby bezdomne otrzymują ciepły posiłek, odpoczywają, rozmawiają – mają namiastkę domu. Po uruchomieniu Anielskiej Przystani, szybko przekonaliśmy się, że musimy pójść krok dalej. Oprócz posiłków, Ci ludzie potrzebują łaźni, usług fryzjerskich, opatrunków, ubrań, leków, odzieży, środków czystości itp.

Przewidywany koszt remontu to kwota 100 tys. złotych. Szacowany roczny budżet pracy z osobami bezdomnymi to około 440 tys. złotych. W związku z tak znacznymi potrzebami Caritas zwraca się o wsparcie trwających prac i dzieła pomocy osobom bezdomnym.

Wpłaty można dokonać na konto Caritas Archidiecezji Lubelskiej, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2, 20-950 Lublin;

  • numer konta: Pekao S.A. 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351  z dopiskiem: Łaźnia dla bezdomnych.
  • wpłata za pomocą płatności online DotPay

więcej: www.lublin.caritas.pl

GOŚĆ LUBELSKI [Lubelska Caritas buduje łaźnię dla bezdomnych i dzienną ogrzewalnię. Budowę wsparli pielgrzymi ]: Dziś jadłodajnia lubelskiej Caritas wydaje 300 gorących posiłków osobom ubogim i bezdomnym. Ale potrzeba też łazienki dla bezdomnych i ogrzewalni dziennej, nie tylko na okres jesieni i zimy… [czytaj dalej]

Print Friendly, PDF & Email