Kard. Karol Wojtyła – fakty, archiwa, interpretacje – Debata KUL: TRANSMISJA

Rektor KUL ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski zaprasza na debatę akademicką „Kardynał Karol Wojtyła – fakty, archiwa, interpretacje”, organizowaną w murach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w środę 29 marca 2023 r. (godz. 14.00, Centrum Transferu Wiedzy KUL – sala CTW 114).

„Kard. Karol Wojtyła – fakty, archiwa, interpretacje” to tytuł debaty, na której eksperci, m.in. wybitni historycy i znawcy dziejów Kościoła katolickiego w Polsce, odpowiedzą na pytania dotyczące m.in. niedawnych zarzutów wobec papieża Jana Pawła II. Dyskusję z udziałem dr. hab. Pawła Skibińskiego, dr Ewy Czaczkowskiej, dr. Roberta Derewendy i dr hab. Łucji Marek poprowadzi red. Krzysztof Ziemiec.

Wśród zagadnień, które zostaną poruszone podczas debaty na KUL, będą publikacje medialne dotyczące kard. Karola Wojtyły, kontekst społeczno-historyczny czasów kard. Karola Wojtyły jako metropolity krakowskiego, inwigilacja kard. Karola Wojtyły przez służby reżimu komunistycznego, metodyka pracy z materiałami archiwalnymi, w tym z zasobu IPN oraz działania Jana Pawła II w sprawie ochrony dzieci i młodzieży.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 14 w środę, 29 marca, w sali 114 w Centrum Transferu Wiedzy. Debata będzie miała charakter publiczny i będzie transmitowana online.

Transmisja: http://tiny.pl/wsgvs

więcej: www.kul.pl