Śniadanie Wielkanocne Caritas w Lublinie i Krasnymstawie: 8.04.2023 godz. 11.00

W Wielką Sobotę, 8 kwietnia 2023 r. o godzinie 11.00 na dziedzińcu Caritas Archidiecezji Lubelskiej (al. Unii Lubelskiej 15) oraz w Jadłodajni im. Matki Teresy z Kalkuty przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie (ul. Okrzei 38) odbędzie się coroczne Śniadanie Wielkanocne organizowane pod patronatem Metropolity Lubelskiego Arcybiskupa Stanisława Budzika przez lubelską Caritas dla osób samotnych, ubogich, bezdomnych i wszystkich potrzebujących wsparcia.

Święta Wielkiej Nocy to wyjątkowy czas dla nas wszystkich. Chcemy radować się ze Zmartwychwstania Pańskiego, a przede wszystkim nie chcemy trwać w tej radości sami. Pragniemy, aby w święta nikt nie czuł się osamotniony, odtrącony, niechciany. Dlatego jak co roku, w Wielką Sobotę spotkamy się na placu naszej Caritas aby móc wspólnie się pomodlić, podzielić się jajkiem i razem przeżywać radość Zmartwychwstania. Dodatkowo nasi wolontariusze będą rozdawać paczki żywnościowe, przygotowane m.in. z produktów zebranych podczas minionej Zbiórki Żywności „Tak. Pomagam!

Na Śniadanie Wielkanocne Caritas zaprasza wszystkich, którzy chcą spędzić z nami ten dzień (osoby bezdomne, samotne, ubogie, potrzebujące- zarówno z Polski jak i z Ukrainy). Podczas Śniadania będzie obecny z nami Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik.

Nie ma wcześniejszych zapisów. Każdy kto przyjdzie otrzyma bilet wstępu, który będzie jednocześnie uprawniał do odbioru paczki.

Caritas prosi WOLONTARIUSZY (i osoby które zechciałyby pomóc) o zadeklarowanie swojej obecności pod numerem telefonu: 668-770-774


W dniach 17-18 marca 2023 r. odbyła się XXII Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Tak. Pomagam!”. Kilkanaście sklepów, setki wolontariuszy, kilka ton żywności i tysiące darczyńców. Podczas zbiórki zebrane zostały produkty o długim terminie przydatności do spożycia, które teraz zostaną zapakowane do paczek i przekazane osobom potrzebującym przed świętami oraz podczas Śniadania Wielkanocnego.

SZCZEGÓŁOWE PODSUMOWANIE:

✅ 6.466 kg zebranej żywności,
✅ 610 zaangażowanych wolontariuszy,
✅ 64 sklepy naszej Archidiecezji, które wzięły udział w akcji,
✅ ok. 1.300 osób potrzebujących, którzy otrzymają pomoc na Święta Wielkanocne.

To wszystko dzięki ludziom dobrej woli – darczyńcom, wolontariuszom oraz pracownikom sklepów.


Na Śniadaniu Wielkanocnym w Caritas w Lublinie spodziewanych jest ok. 1000 osób. Paczki żywnościowe dotrą również jeszcze przed świętami bezpośrednio do seniorów (ok. 200 paczek) oraz do parafii (ok. 100 paczek).

Wolontariusze i pracownicy Caritas Archidiecezji Lubelskiej działają nieustannie. W ramach przedświątecznej WIELKANOCNEJ POMOCY przekazali już m.in. paczki osobom starszym i samotnym należącym do Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło nr 4 w Lublinie.

Print Friendly, PDF & Email