Jubileuszowy XXV Festiwal Tempus Paschale – 2019

Stowarzyszenie Pro Musica Antiqua zaprasza na koncerty jubileuszowego XXV Festiwalu „Tempus Paschale”, które tradycyjnie odbywać się będą w zabytkowych wnętrzach Lublina, a uczestniczyć w nich będą soliści i zespoły z kraju i zagranicy.

Tegoroczny festiwal rozpocznie 24 marca 2019 r. o godz. 18.30 Koncert Inauguracyjny w kościele pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6), a zakończy w dniu 18 maja br. Gala Jubileuszowa w kościele pw. Świętej Rodziny w Lublinie (ul. Jana Pawła II 11).

Honorowy patronat:

J. E. Arcybiskup Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski
Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego
Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin

Partnerzy:

Parafia pw. Świętej Rodziny w Lublinie
Kościół pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie
Klasztor OO. Dominikanów w Lublinie
Szkoła Muzyczna im.Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie

Dyrektor Artystyczny Festiwalu: Stefan Münch

Stowarzyszenie Pro Musica Antiqua powstało w 1994 r. w środowisku akademickim Lublina. Jego założycielem i prezesem jest dr Stefan Münch, badacz dziejów opery oraz dziennikarz muzyczny. SPMA jest organizacją pozarządową non-profit, która koncentruje się na promocji muzyki dawnej, jej założeń stylistycznych i specyficznych praktyk wykonawczych. Od 1995 r. SPMA było współorganizatorem Festiwalu „Lublin – Muzyka, Zabytki, Plastyka”, a od 1997 r. jest wyłącznym organizatorem Festiwalu „Tempus Paschale”.