Jubileuszowa 40. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasnej Górze

Jubileuszowa 40. Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Lubelskiej we wtorek, 14 sierpnia 2018 r., dotarła na Jasną Górę. Pielgrzymów powitał abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

W strugach deszczu lubelscy pielgrzymi weszli na aleje NMP w Częstochowie, w deszczu też oczekiwali na wejście na Wały Jasnogórskie, ale już samo przywitanie i przejście do Obrazu upłynęło bez opadów. Aura nie przeszkodziła cieszyć się i radować z osiągnięcia celu – wszyscy szczęśliwi dotarli na Jasną Górę.

O godz. 13.00 pielgrzymi uczestniczyli w wspólnej Mszy św., podczas której homilię wygłosi abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski:

 

Na pielgrzymi szlak wyruszyło ponad 2 tys. pątników. Pielgrzymi podzieleni byli na 17 grup. Do przejścia mieli 320 km, które pokonali w ciągu 12 dni. Największą grupą liczącą ponad 210 osób była gr. nr 6, najmniejszą 18-tka. Na trasie wspierało ich 48 kapłanów, 19 kleryków i 16 sióstr zakonnych. Najmłodszy pielgrzym miał zaledwie 3 miesiące, a najstarszy 83 lata.

Hasłem tegorocznego pielgrzymowania były słowa: „Owocem Ducha jest miłość”. Konferencje głosił ks. prof. Adam Rybicki z duchowości na KUL-u. Hymn pielgrzymkowy „Zróbcie wszystko, co powie wam Pan” ułożyła lidera zespołu Guadalupe.

Powiem, że rekolekcje o Duchu Świętym, o Jego roli w Kościele, w naszym osobistym życiu, w odniesieniu do Maryi, były bardzo pogłębione i pielgrzymi bardzo się cieszyli z takiego niesamowitego stołu Słowa Bożego. Oprócz tego codziennie wieczorem na Apelach modliliśmy się w intencji naszej Ojczyzny z racji 100-lecia odzyskania niepodległości.

W czasie pielgrzymki trójka dzieci – Michaś, Tolek i Antoś, otrzymała Chrzest Święty. „Był to najmłodszy 3-mięsieczny pielgrzym naszej pielgrzymki. Ale mieliśmy też chrzest bliźniaków. Oni w tamtym roku szli pod sercem mamy, a w tym roku mając 8 miesięcy przyjęli chrzest i oczywiście pielgrzymowali – ks. Mirosław Ładniak, kierownik pieszej pielgrzymki.

Partnerem tegorocznej pielgrzymki jest  Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej.

wszystkie informacje: www.pielgrzymka.lublin.pl

Print Friendly, PDF & Email