Jako w niebie tak i w Komańczy – pokaz filmu: KUL – 15.02.2023

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” – Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego zaprasza na specjalny pokaz filmu Bogdana Miszczaka w reżyserii Macieja Wójcika, pt.: „Jako w niebie tak i w Komańczy”, przedstawiający historię internowania Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego.

Pokaz odbędzie się 15 lutego 2023 r. o godz. 17.00 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w sali 1031 (10 piętro). Wstęp bezpłatny.

Pokaz będzie połączony ze spotkaniem i rozmową z producentem filmu Panem Bogdanem Miszczakiem.

Film prezentuje bardzo trudny, ale, jak później się okazało, niezwykle owocny i przełomowy rozdział życia Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Okres uwięzienia Prymasa przez władze komunistyczne to czas, w którym narodziła się m.in. myśl i potrzeba zawierzenia Polski Matce Bożej, złożenia Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego, powstał program Wielkiej Nowenny przygotowującej do millenium Chrztu Polski.

Działalność Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności-Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Print Friendly, PDF & Email