Zbiórka na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii – 12.02.2023

Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik podjął decyzję o zorganizowaniu w Archidiecezji Lubelskiej zbiórki na rzecz osób poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Zbiórka do puszek na ten cel odbędzie się we wszystkich kościołach Archidiecezji w najbliższą niedzielę, 12 lutego 2023 r.

Zebrane w parafiach ofiar – jak i ofiary indywidualne – należy wpłacać:
– do kasy Caritas w Kurii Metropolitalnej
– bezpośrednio na konto Caritas Archidiecezji Lubelskiej –
nr konta: 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351 z dopiskiem „pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii”.

Zarazem pierwotnie przewidziana na najbliższą niedzielę zbiórka na „Fundusz Wschodni” została przeniesiona na niedzielę następną, tj. na 19 lutego 2023 r.

W Syrii i w Turcji – krajach, które najbardziej ucierpiały w poniedziałkowym trzęsieniu ziemi – trwa akcja poszukiwawczo-ratunkowa. Tysiące osób potrzebują bezpiecznego schronienia i żywności, dlatego w pomoc włączyła się Caritas Polska, przekazując na rzecz poszkodowanych pierwszą transzę w wysokości 100 tys. dolarów. Z kwoty tej już zakupiono m.in. 1200 materaców.