Intencja modlitewna papieża Franciszka na luty 2017

Począwszy od stycznia 2017 roku, zgodnie z zaleceniem Papieża Franciszka, w każdym miesiącu podawana jest tylko jedna papieska intencja – na przemian raz ewangelizacyjna, a drugi raz ogólna. W miesiącu lutym modlimy się w podanej przez Ojca Świętego intencji ogólnej.

 

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA LUTY 2017

Intencja ogólna:

Aby ludzie przeżywający próby, zwłaszcza ubodzy, uchodźcy i spychani na margines, spotykali się z przyjęciem i znajdowali wsparcie w naszych wspólnotach.

 

Żyjemy w miastach, które wznoszą wieże, centra handlowe, prowadzą wielkie interesy na rynku nieruchomości… jednak część siebie samych pozostawiają na marginesie, na peryferiach.

W następstwie tej sytuacji wielkie masy ludności są wykluczone i marginalizowane: bez pracy, bez perspektyw, bez dróg wyjścia.

Nie pozostawiajcie ich samych. Módlcie się razem ze mną za tych, którzy przeżywają próby, zwłaszcza za ubogich, uchodźców i spychanych na margines, aby spotykali się z przyjęciem i znajdowali wsparcie w naszych wspólnotach.

 

Print Friendly, PDF & Email