I. Polsko-Amerykański Festiwal Muzyki Chóralnej – koncert

2015_Jubileusz-Koncerty_lipiec-afisz_02-0014 lipca 2015 roku o godz. 20.00 w Archikatedrze Lubelskiej będzie miał miejsce koncert w ramach I. Polsko-Amerykańskiego Festiwalu Muzyki Chóralnej.

W programie koncertu znajdą się polskie i światowe kompozycje chóralne od XIII do XXI wieku.

Festiwalowe koncerty zaplanowane zostały w Lublinie (4.07 – godz. 20.00 – Archikatedra Lubelska), w Poniatowej (5.07 – godz. 12.00 – kościół parafialny) i w Gołębiu (5.07 – godz. 19.00 – kościół parafialny).

Patronat honorowy: Arcybiskup Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski i Pan Sławomir Sosnowski, Marszałek Województwa Lubelskiego.

Koncert składać się będzie z czterech części:

część I

Zespół muzyki dawnej ?Scholares Minores pro Musica Antiqua? z Poniatowej wykona zabytki kultury polskiej i europejskiej od XIII do XVIII wieku. Zespół wystąpi w kostiumach z epoki i zagra na dawnych instrumentach.

część II – III

Chóry amerykańskie: Mt. SAC Chamber Singers pod dyrekcją Bruca ROGERS i Riverside City College pod kierunkiem Johna BYUN kolejno zaprezentują muzykę chóralną od XVI wieku i kompozytorów współczesnych.

część IV

Połączone chóry amerykańskie i poniatowskie zespoły, w tym chór Szczygiełki Grandi  i Szczygiełki Fenix pod dyrekcją Teresy KRASOWSKIEJ, wykonają wspólnie kilka kompozycji: m.in. Richarda Burcharda, Michael Bojesen (ur.1960)

Print Friendly, PDF & Email