Finały X Mistrzostw LSO w Halową Piłkę Nożną w Lublinie – 9.03.2019

W sobotę, 9 marca 2019 r., na siedmiu lubelskich halach sportowych odbędą się finały X Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza w Halową Piłkę Nożną o Puchar Metropolity Lubelskiego.

Rozgrywki sportowe poprzedzi o godz. 10.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Lubelskiego Stanisława Budzika w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej (Sanktuarium MB Latyczowskiej) w Lublinie przy ul. Bursztynowej 20.

Po zakończeniu Eucharystii ministranci i lektorzy z poszczególnych grup wiekowych udadzą się do wyznaczonych hal sportowych.

Od września 2018 roku odbywają się turnieje w 27 dekanatach archidiecezji lubelskiej, organizowanych przez Księży Duszpasterzy Dekanalnych LSO. W rozgrywkach bierze udział ok. 4 000 ministrantów. Do Lublina przyjadą najlepsi i zawalczą o tytuł Mistrza Archidiecezji 2019 oraz prawo reprezentowania naszej archidiecezji na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 1-2 maja 2019 r. w Łowiczu.

http://sport-diecezja-lublin.pl/

Główną halą Mistrzostw – miejscem rozgrywek finałowych oraz rozdania pucharów i medali, a także meczów gwiazd – będzie hala widowiskowo-sportowa GLOBUS w Lublinie (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

W wydarzeniu wezmą udział:

Redaktor sportowy TVP, komentator sportowy – Dariusz Szpakowski
Redaktor sportowy TVP oraz prowadzący Teleexpres – Rafał Patyra wraz z drużyną piłkarską TVP z Warszawy (Sebastian Mila, Tomasz Kłos, Tomasz Frankowski, Sławomir Szmal, Mariusz Jurasik)
Wyjątkowo i gościnnie – trener Andrzej Strejlau (były selekcjoner reprezentacji Polski)
Reprezentacja Artystów Polskich
Reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie
Reprezentacje Polski Księży

Mecze gwiazd rozpoczną się o godz. 17.00 w głównej hali mistrzostw. Po nich będą rozegrane mecze finałowe ministrantów i lektorów w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz rozdanie pucharów i medali. Zaproszenia na galę mistrzostw – u dekanalnych duszpasterzy LSO.

Wszystkie informacje o turnieju na stronie: www.sport-diecezja-lublin.pl

Program Mistrzostw:

10.00 – Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej

11.45 – Rozpoczęcie rozgrywek w poszczególnych halach sportowych

17.00 – Mecze towarzyskie Gwiazd – Gala Mistrzów

18.00 – Mecze finałowe – z komentarzem red. Dariusza Szpakowskiego

19.00 – Rozdanie nagród i zakończenie rozgrywek

Print Friendly, PDF & Email