Droga Krzyżowa kapłanów w ramach dnia modlitwy i pokuty 8.03.2019

W piątek, 8 marca 2019 r., o godz. 20.00 w Archikatedrze Lubelskiej rozpocznie się modlitewne spotkanie duchowieństwa naszej archidiecezji pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika.

Do udziału w spotkani zaproszeni są szczególnie księża proboszczowie i wikariusze dekanatów lubelskich i pozalubelskich, duchowni pracujący w uczelniach i instytucjach diecezjalnych oraz księża renciści i emeryci.

Pierwszy piątek Wielkiego Postu (8 marca 2019 r.) jest też w Kościele dniem modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich, stąd w programie spotkania zaplanowana została droga krzyżowa z udziałem biskupów i prezbiterów, mająca wymiar przebłagania, ekspiacji i prośby.

Do wszystkich parafii zostały wysłane także rozważania Drogi Krzyżowej przygotowane przez Konferencję Episkopatu Polski.