Finałowy koncert festiwalu organowego Lublin-Czuby 16.10.2017

W poniedziałek, 16 października 2017 r., odbędzie się finałowy koncert 21. Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin–Czuby 2017. Na zakończenie festiwalu zaprezentowany zostanie spektakl: Karol Wojtyła „Brat naszego Boga”, będący adaptacją dramatu Karola Wojtyły osnutego wokół postaci św. Brata Alberta Chmielowskiego.

„W dziejach polskiej duchowości św. Brat Albert posiada wyjątkowe miejsce. Dla mnie jego postać miała znaczenie decydujące, ponieważ w okresie mojego własnego odchodzenia od sztuki, od literatury i od teatru, znalazłem w nim szczególne duchowe oparcie i wzór radykalnego wyboru drogi powołania” – Jan Paweł II

Zaprezentują się:

Teatr Brata Alberta – krakowscy aktorzy młodego pokolenia

Janusz Trela – konsultacja artystyczna

Jacek Brzeziński – adaptacja dramatu

Robert Grudzień – opracowanie muzyki do spektaklu

Koncert finałowy, który rozpocznie się w kościele pw. Świętej Rodziny w Lublinie (ul. Jana Pawła II 11) o godz. 19.00, będzie okazją do podsumowania tegorocznego festiwalu organowego organizowanego już po raz dwudziesty pierwszy w parafii pw. Świętej Rodziny w Lublinie. Uroczyste spotkanie będzie również uczczeniem 39. rocznicy wyboru – 16 października 1978 roku – świętego papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrowa oraz zakończeniem obchodów 30. rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Lublinie i odprawionej wówczas uroczystej Eucharystii przy budującym się kościele pw. Świętej Rodziny, w dniu 9 czerwca 1987 roku.

Print Friendly, PDF & Email