„Idźmy naprzód z nadzieją!” – XVII Dzień Papieski 8-15.10.2017

Idźmy naprzód z nadzieją!” – pod takim hasłem obchodzić będziemy XVII Dzień Papieski, który odbędzie się 8 października 2017 roku. Obchodom tego Dnia towarzyszyć będą również liczne wydarzenia duchowe oraz kulturalne. Szczególnie widocznym znakiem tego święta będzie przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja wspiera uzdolnioną młodzież z całej Polski, także z obszaru naszej archidiecezji.

Centralne obchody będą miały miejsce w Warszawie. Ich głównym punktem będzie Msza św. w Bazylice św. Krzyża transmitowana przez Program 1. Polskiego Radia. Tego dnia stypendyści będą modlić się w intencji darczyńców Fundacji podczas Mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej, celebrowanej przez Kard. Kazimierza Nycza. Tradycyjnie, po Mszy św., odbędzie się także Koncert Galowy Dnia Papieskiego w Świątyni Opatrzności Bożej transmitowany przez TVP1.

W przeddzień Dnia Papieskiego, 7 października, na Zamku Królewskim podczas uroczystej gali transmitowanej przez TVP2, wręczone zostaną Nagrody TOTUS.

Natomiast w Krakowie 8 października zostanie odprawiona Msza Św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II transmitowana przez TVP1 oraz TVP Polonia. We wtorek, 10 października, na Zamku Królewskim odbędzie się konferencja naukowa pt.: „Europa-kryzys i nadzieja”.

PROGRAM LUBELSKI – KSM:

6 października – godz.19.00 – Msza Święta i czuwania wieczorne w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Lublinie.
7 października – godz. 20.00 – Konferencja z udziałem gościa specjalnego: reżysera Krzysztofa Tadeja oraz pokaz filmowy w Centrum Transferu Wiedzy KUL (sala CTW02)
8 października – w godz. 12.30-14.30 – Festyn Rodzinny na Placu Litewskim.
Ponadto kiermasze ciast przy kościołach pw. Świętego Ducha i Świętej Rodziny oraz przy Kościele Akademickim
14 października – mecz TBV Start Lublin v. Stypendyści FDNT
15 października – wizyta stypendystów na Nocnym Czuwaniu Młodych w Kodniu. Początek o godz. 19.00.

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej zaprasza wszystkich chętnych do włączenia się do wspólnego budowania „żywego pomnika” św. Jana Pawła II, zaangażowania się w obchody i okolicznościową zbiórkę ofiar na fundusz stypendialny.

Sztab zbiórki w Lublinie już tradycyjnie będzie otwarty przy Kościele Świętego Ducha na Krakowskim Przedmieściu, w dniach 7 i 8 października 2017 r. od godz. 8.00.

Print Friendly, PDF & Email