Dzień Życia Konsekrowanego w archikatedrze lubelskiej – 2.02.2020

W niedzielę, 2 lutego 2020 roku, po raz 24. obchodzić będziemy – ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w 1997 roku – Dzień Życia Konsekrowanego. Obchodzony jest on corocznie w Święto Ofiarowania Pańskiego, stając się okazją do głębszej refleksji nad darem życia poświęconego Bogu.

Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, w niedzielę, w uroczystość Ofiarowania Pańskiego obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. Módlmy się za zakonnice i zakonników, którzy oddają siebie Bogu i braciom w codziennej posłudze według swoich charyzmatów, aby zawsze byli wiernymi świadkami zbawczej miłości Chrystusa. Módlmy się również o nowe powołania do życia konsekrowanego. Z serca błogosławię wam, waszym rodzinom i wspólnotom. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Papież Franciszek, Anioł Pański 29.01.2020 r.

SPOTKANIE OSÓB ŻYCIA KONSEKROWANEGO
W ARCHIKATEDRZE LUBELSKIEJ

W Dniu Życia Konsekrowanego, 2 lutego br., osoby życia konsekrowanego z archidiecezji lubelskiej spotykają się w archikatedrze o godz. 14.00, na wspólnej modlitwie i uroczystej Eucharystii. Mszy św., która rozpocznie się o godz. 15.00, przewodniczył będzie bp Mieczysław Cisło.

14.00 – Liturgia Godzin, konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego
15.00 – MSZA ŚWIĘTA


Na Dzień Życia Konsekrowanego przygotowany został List Przewodniczącego Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego na Dzień Życia Konsekrowanego 2.02. 2020r. [czytaj]


Print Friendly, PDF & Email