Dzień Papieski i wyścig po kremówki w Puławach 6-27.10.2017

W Puławach obchody XVII Dnia Papieskiego, odbywającego się w tym roku pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”, potrwają od 6 do 27 października 2017 r. Nieodłącznym elementem puławskiego Dnia Papieskiego będzie już po raz 8. Rowerowy Wyścig po Kremówki, który odbędzie się w niedzielę 8 października. Rajd wystartuje o godz. 14.00 z Mariny Puławy. Na mecie jak zwykle czekać będzie kremówka.

Obchody Dnia Papieskiego w Puławach zakończą się w 27 października 2017 r. (środa) spotkaniem z abp Mieczysławem Mokrzyckim, Metropolitą Lwowskim, sekretarzem dwóch papieży św. Jana Pawła II i Benedykta XVI. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej (Garnizon) w Puławach (ul. Lubelska), podczas której dokona się poświęcenie ołtarza św. Jana Pawła II i wniesienie relikwii Świętego. Po Eucharystii wieczór autorski z abp. Mieczysławem Mokrzyckim i promocja książek jego autorstwa.

Organizatorzy Dnia Papieskiego w Puławach zapraszają także do udziału w organizowanych z tej okazji konkursach, warsztatach (dziennikarskich i literackich), koncertach i innych  wydarzeniach:

6.10Warsztaty dziennikarskie – prowadzenie: Marcin Mizera – godz. 11.00, ZSO 1
  8.10Rowerowy Wyścig po Kremówki – godz.14.00, Marina Puławy
  9.10Turniej wiedzy dla szkół ponadpodstawowych – godz. 10.00, ZST
10.10Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej „Śpiewajmy Ojcu Świętemu” – godz. 9.00, Hala ZST
10.10Warsztaty literackie – prowadzenie: Anna Filipiak – godz. 10.00, ZSO 1
11.10Turniej wiedzy dla szkół podstawowych – godz. 10.00, SP 11
12.10Konkurs recytatorski „Uwielbiaj duszo moja Pana” – godz. 9.00, ZSO 1
15.10Koncert Laureatów – godz. 16.00, Hala ZST
22.10Uroczysta Msza Święta i koncert zespołu Guadalupe – 18.00, kościół pw. Świętej Rodziny
27.10Różaniec i Msza Św. pod przewodnictwem Abp. Mieczysława Mokrzyckiego, Metropolity Lwowskiego oraz spotkanie autorskie „Świadek świętości” – godz. 17.00, kościół pw. Matki Bożej Różańcowej

„Idźmy naprzód z nadzieją – regulaminy konkursów: