Od 6 lat czyni archidiecezję lubelską domem i szkołą komunii

26 września 2011 r. bp Stanisław Budzik, ówczesny sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, został mianowany przez papieża Benedykta XVI arcybiskupem metropolitą lubelskim. W sobotę 22 października 2011 r., w obchodzone po raz pierwszy liturgiczne wspomnienie bł. Jana Pawła II, odbyło się kanoniczne objęcie archidiecezji oraz uroczysty ingres do archikatedry lubelskiej nowego arcybiskupa metropolity lubelskiego.

Z okazji przypadającej dzisiaj 6. rocznicy tego wydarzenia wyrażamy naszemu Pasterzowi Archidiecezji wdzięczność za dotychczasową posługę i życzymy obfitości Bożych łask oraz światła i mocy Ducha Świętego w wypełnianiu zadania wyznaczonego w dniu ingresu, by czynić Archidiecezję Lubelską domem i szkołą komunii.

Naszym wspólnym zadaniem jest czynić Archidiecezję Lubelską domem i szkołą komunii. Tego sobie życzył bł. Jan Paweł II, którego liturgiczne wspomnienie dziś po raz pierwszy obchodzimy. To on podczas ostatniej swej pielgrzymki do Ojczyzny wzywał nas, abyśmy się stawali świadkami i narzędziami Bożego miłosierdzia. Niech więc nikt w domu Kościoła nie będzie osamotniony, wykluczony i zapomniany. Bądźmy okiem dostrzegającym różnorakie oblicza ubóstwa, bądźmy sercem, które współczuje i kocha, bądźmy bratersko wyciągniętą dłonią, która niesie skuteczną pomoc. /z homilii podczas ingresu/

 

Print Friendly, PDF & Email