Dzień modlitw w intencji beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego

W niedzielę 28 sierpnia, jak każdego 28 dnia miesiąca, w kościołach naszej archidiecezji modlić się będziemy w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Z tej okazji Fundacja Nasza Tradycja wydała obrazki z modlitwą o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia, przypominające zarazem o przypadającej w tym roku 70. rocznicy ingresu bp. Stefana Wyszyńskiego do katedry lubelskiej (przekazane zostały w tym tygodniu do parafii wraz z prasa katolicką).

Na obrazkach wykorzystano unikalne fotografie bp. Wyszyńskiego z okresu pasterzowania naszemu lokalnemu kościołowi.

Zachęcamy do pobrania obrazków i modlitwy nie tylko 28 dnia każdego miesiąca do modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Pasterza kościoła w diecezji lubelskiej w latach 1946-48. W ten sposób chcemy wyrazić wdzięczność Bogu za tego Pasterza i dołączyć do innych osób i diecezji modlących się w tej intencji.

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego:

Boże w Trójcy Świętej Jedyny, Ty w swojej niewypowiedzianej dobroci powołujesz ciągle nowych apostołów, aby przybliżali światu Twoją Miłość. Bądź uwielbiony za to, że dałeś nam opatrznościowego Pasterza Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Boże, źródło wszelkiej świętości, spraw, prosimy Cię, aby Kościół zaliczył go do grona swoich świętych. Wejrzyj na jego heroiczną wiarę, całkowite oddanie się Tobie, na jego męstwo wobec przeciwności i prześladowań, które znosił dla imienia Twego. Pomnij, jak bardzo umiłował Kościół Twojego Syna, jak wiernie kochał Ojczyznę i każdego człowieka, broniąc jego godności i praw, przebaczając wrogom, zło dobrem zwyciężając. Otocz chwałą wiernego Sługę Twojego Stefana Kardynała, który wszystko postawił na Maryję i Jej zawierzył bez granic, u N iej szukając pomocy w obronie wiary Chrystusowej i wolności Narodu. Ojcze nieskończenie dobry, uczyń go orędownikiem naszych spraw przed Tobą. Amen.

Print Friendly, PDF & Email