Tornister Pełen Uśmiechów – 28.08.2016 – OGÓLNOPOLSKI FINAŁ w Lublinie

Caritas Archidiecezji Lubelskiej serdecznie zaprasza 28 sierpnia 2016 r. (niedziela) o godzinie 11.30 na ogólnopolski finał kampanii Tornister Pełen Uśmiechów. Tegoroczny ogólnopolski finał akcji obędzie się w Lublinie i jest organizowany przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej przy współpracy z Caritas Polska. Odbędzie się na Placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Do 28 sierpnia br. trwa jeszcze kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Caritas: Tornister Pełen Uśmiechów, której celem jest zwiększenie szans edukacyjnych potrzebujących dzieci poprzez wyposażenie ich w wyprawki szkolne. W ciągu 7 lat jej trwania wyprawki szkolne otrzymało 150 000 dzieci. To akcja o wyjątkowym wymiarze społecznym, w której najważniejsze są dzieci i ich przyszłość.

Pokaz Sztukmistrzów, występ chór Deus Meus, koncert jedynego rapującego księdza w Polsce Jakuba Bartczaka oraz przekazanie pół tysiąca wyprawek szkolnych dzieciom sprawią, że będzie to prawdziwe święto edukacji, w którym najważniejsze będą dzieci. Podczas finału odbędzie się konferencja prasowa, którą dzieci przeprowadzą z Rzecznikiem Praw Dziecka a Wojciech Malajkat przeprowadzi z dziećmi warsztaty aktorskie. Dla dzieci i rodzin, które przyjdą na plac przygotowane będą liczne atrakcje.

Wydarzenie swoim patronatem objęła TVP (planowana jest transmisja na żywo w TVP1, m.in. w programie ?Między Ziemią a Niebem?) oraz Polskie Radio Program Pierwszy. Wydarzenie honorowym patronatem objął J.E. Ks. Abp Stanisław Budzik, Rzecznik Praw Dziecka Pan Marek Michalak  oraz Prezydent Miasta Lublin Pan Krzysztof Żuk.

ikona

W tegorocznej edycji akcji wyprawki szkolne dla podopiecznych lubelskiej Caritas przygotują m.in.: Para Prezydencka, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski bp Stanisław Gądecki, Przemysław Babiarz, Krzysztof Ziemiec, Katarzyna Żak i Wojciech Malajkat. Każde dziecko oprócz przyborów szkolnych otrzyma kartkę z życzeniami powodzenia w szkole i zachęta do spełniania życiowych marzeń.

Akcję jak co roku wspiera Sekcja Edukacyjna Polskiej Izby Książki, wydawnictwa: WSiP, Nowa Era, PWN, Macmillan, Pearson, Oxford, Lektorklet i Nowela przekażą dzieciom potrzebującym wsparcia bezpłatne podręczniki. Partnerami akcji są firmy: Space Digital, Semi Line, Selgros Cash&Cary oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Finał akcji odbędzie się 28 sierpnia b.r., start o 11.30 na Placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

nagłówek

Harmonogram wydarzeń:

11.30 – Rozpoczęcie
11.50 – Bieg Caritas po WYPRAWKĘ
12.45 – Animacje dla dzieci i Tańcobajki
15.00 – Szafa Show – Sztukmistrze
16.00 – Koncert chóru Deus Meus
17.00 – Koncert ks. Jakuba Bartczaka

Jak można włączyć się do akcji Tornister Pełen Uśmiechów?

?  Wystarczy wejść na www.lublin.caritas.pl/podaruj-wyprawke i przekazać darowiznę na zakup asortymentu szkolnego
?  wysłać SMS o treści ?TORNISTER? na numer 72052 (koszt SMS 2,42 z VAT)
przesłać lub dostarczyć do siedziby Caritas przybory szkolne, z których następnie zostaną przygotowane wyprawki.
?  Włączy się do akcji na terenie swojej Parafii, wystarczy pobrać pusty plecak i wypełnić go przyborami szkolnymi.
przekazać środki finansowe, od 22 do 28 sierpnia w parafiach na terenie Archidiecezji Lubelskiej zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek.

Już teraz Caritas Archidiecezji Lubelskiej dziękuje za wsparcie akcji!

więcej: www.lublin.caritas.pl

Print Friendly, PDF & Email