Dzień Dziecka Utraconego 15.10.2017

W niedzielę 15 października 2017 roku już po raz dziewiąty będzie obchodzony w Polsce Dzień Dziecka Utraconego. Tego dnia w Kościele pw. Świętego Ducha w Lublinie, przy ul. Krakowskie Przedmieście 1, o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców, którzy utracili swoje dzieci. W czasie Eucharystii rodzice będą mogli symbolicznie oddać swoje zmarłe dzieci Bogu, a po Mszy św. uczestniczyć w spotkaniu.

Co roku, wydarzenie to gromadzi kilkaset osób, które w ten sposób chcą uczcić pamięć swoich dzieci i wspólnie pomodlić się za siebie nawzajem, o błogosławieństwo Boże i siłę do przezwyciężenia wielkiego bólu i żalu jaki powoduje śmierć własnego dziecka.

Z myślą o rodzicach dotkniętych utratą dziecka stworzyliśmy także Księgę Dzieci Utraconych, w której rodzice mogą zapisywać imiona swoich zmarłych dzieci. Od 8 października, będzie ona wyłożona w kościele pw. Świętego Ducha w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 1. Jest także możliwość zapisania imion dzieci do internetowej księgi dostępnej na stronie www.rodzicepostracie.lublin.pl. Wszystkie zapisane imiona wymieniane są w modlitwie w I soboty miesiąca (od listopada do czerwca) podczas Eucharystii o godz. 15.00 w kościele pw. Świętego Ducha w Lublinie.

Idea obchodzenia Dnia Dziecka Utraconego jest także związana z potrzebą zmiany sposobu postrzegania przez społeczeństwo utraty dziecka. Niestety, wciąż nie ma społecznego przyzwolenia na przeżywanie przez rodziców żałoby po przedwczesnej utracie dziecka (np. w wyniku poronienia). Wciąż pokutuje wizja embrionu, płodu, a nie dziecka poczętego, które rodzice mają prawo odebrać ze szpitala, nadać mu imię i pochować w rodzinnym grobie. Dzień ten ma również przywołać pamięć wszystkich dzieci zmarłych także w wyniku aborcji, o których często nikt nie pamięta.
Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie rodziców dzieci utraconych (bez względu na wiek i okoliczności śmierci) oraz ich rodziny i przyjaciół do wspólnej modlitwy!

Dla rodziców, którzy utracili swoje dzieci organizowane są także rekolekcje, które odbędą się w dniach 24-26 listopada 2017 roku w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Szczegóły i zapisy poprzez formularz na stronie:  www.rodzicepostracie.lublin.pl

Organizatorzy:

Ruch Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej
Rodzice Dzieci Utraconych
e-mail: rodzicepostracie@gmail.com
http://rodzicepostracie.lublin.pl/
https://www.facebook.com/RodziceDzieciUtraconych

Print Friendly, PDF & Email