Dołączmy do „Paki Miłosierdzia”

Caritas Archidiecezji Lubelskiej po raz pierwszy organizuje akcję charytatywną pt. „Paka Miłosierdzia”. Jej celem jest zbiórka żywności dla potrzebujących w dość nietypowy sposób.

„(…) trzeba zdecydować się na zamianę kanapy na parę butów, które pomogą iść po drogach, o jakich wam się nigdy nie śniło ani nawet o jakich nie myśleliście, np drogach, które mogą otworzyć nowe horyzont nadających się do zarażania radością, która pozostawia w twoim serc każdy gest, każdą postawę miłosierdzia. Pójść na ulice naśladują «szaleństwo» (…) Boga, który uczy nas spotkania Go w głodnym, spragnionym, nagim, chorym, w przyjacielu, który źle skończył, w więźniu, w uchodźcy i w imigrancie, w człowieku bliskim, który jest samotny. (…) On pobudza nas do myślenia o gospodarce bardziej solidarnej. We wszystkich środowiskach, w jakich jesteście, miłość Boga zachęca nas do niesienia Dobrej Nowiny, czyniąc ze swego życia dar dla Niego i dla innych.” /Papież Franciszek/

Jak włączyć się pomoc?

1. „Paka Miłosierdzia” to papierowa torba, do której można włożyć podstawowe i trwałe produkty spożywcze oraz środki czystości.
2. Można ją pobrać z parafii na terenie naszej Archidiecezji (wystarczy spytać księdza) lub z Centrali Caritas przy al. Unii Lubelskiej 15 w Lublinie.
3. „Pakę Miłosierdzia” należy wypełnić potrzebnymi artykułami (mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze, bakalie oraz artykuły chemiczne). Do akcji mogą włączyć się zarówno parafianie, jak i osoby indywidualne, środowiska czy całe firmy.
4. Wypełnione „Paki” należy dostarczyć do parafii lub centrali Caritas, a my dalej przekażemy je potrzebującym na terenie Archidiecezji Lubelskiej.

Jest to łatwy i bardzo skuteczny sposób pomagania.
Zachęcamy do włączenia się w akcję. Więcej informacji pod nr tel. 81-532-95-71.

paka-004

Print Friendly, PDF & Email