Chleb Dobroci 2017– pomocą dla potrzebujących

Tradycyjnie w okresie Wielkiego Tygodnia Caritas Archidiecezji Lubelskiej podejmuje dzieło pod nazwą „Chleb Dobroci”. Jest to akcja rozprowadzania symbolicznego chlebka oznaczonego logo Caritas, z której środki finansowe przeznaczone są na pomoc żywnościową dla potrzebujących mieszkańców Archidiecezji Lubelskiej.

Począwszy od Niedzieli Wielkanocnej 9 kwietnia 2017 r., przez cały okres Wielkiego Tygodnia, Chlebki Dobroci będą dystrybuowane w parafiach na terenie Archidiecezji Lubelskiej oraz w centrum Lublina przy kościele Ojców Kapucynów (ul. Krakowskie Przedmieście 42). Chleb będzie można również nabyć w siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2 (wjazd od Alei Unii Lubelskiej 15 – Targ pod Zamkiem) w Lublinie.

Zdecydowana większość wiernych zanosi Chleb Dobroci wraz z innymi pokarmami w Wielką Sobotę do kościoła, aby został poświęcony przez kapłana, a w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego został spożyty podczas wielkanocnego śniadania.

W 2016 roku dzięki hojności Darczyńców rozprowadzone zostało ponad 32.500 chlebków na łączną kwotę ok. 130.000 zł. Środki zostały przeznaczone na zakup paczek żywnościowych dla podopiecznych Caritas z terenu Archidiecezji Lubelskiej.

Akcję patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Lublin – Pan Krzysztof Żuk.