Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie 26-27.04.2018

W dniach 26-27 kwietnia 2018 r. Lublin będzie świętował Dni Dialogu Pokoleń, których głównym przesłaniem jest budowanie wzajemnego zrozumienia różnych generacji lublinian. Inicjatywa ta nawiązuje do Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej – święta wprowadzonego przez Komisję Europejską w 2011 roku, celebrowanego w Lublinie od 2012 roku.

Dni Dialogu zainauguruje 26 kwietnia uroczysty koncert w Centrum Spotkania Kultur „Jestem tu – jestem z Tobą” w wykonaniu Piotra Selima i lubelskich artystów.

Wystąpią goście specjalni: Krystyna Szydłowska, Magdalena Celińska, Magdalena Welc, Weronika Lipiec, Oliwia Pyzik, Dominika Matysik, Łukasz Jemioła, Kamil Smerdel oraz lubelskie chóry (Chór Akademicki UMCS w Lublinie im. Jadwigi Czerwińskiej, Chóry „Akademos Junior” i „Akademos” Międzynarodowych Szkół Paderewski w Lublinie, Chór „Kantylena” III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie).

Ideą koncertu jest prezentacja utworów muzycznych przybliżających pojęcie patriotyzmu, w kontekście takich wartości jak miłość i dobro, bliskość, otwartość na drugiego człowieka, poszanowanie różnic, a przede wszystkim troska o budowanie relacji międzypokoleniowych.

W dniu 27 kwietnia o godz. 11.00 w Archikatedrze Lubelskiej odbędzie się Msza św. w intencji integracji pokoleń Mieszkańców Lublina. Liturgii przewodniczył będzie bp Mieczysław Cisło.

Bezpośrednio po Mszy św. zorganizowany zostanie Korowód Międzypokoleniowy, który przejdzie sprzed Archikatedry na plac Zamkowy, a zakończony zostanie symbolicznym Mostem Pokoleń z pamiątkową fotografią. Elementy dekoracyjne Korowodu nawiązywać będą do obchodzonego w tym roku Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

za: www.lublin.eu

Print Friendly, PDF & Email