Dekalog w świetle Ewangelii – Katechezy biblijne dla dorosłych – 21.09.2023

Katechezy na temat dziesięciu przykazań cieszą się we Włoszech dużym zainteresowaniem już od 30 lat. Ich inicjatorem jest ks. Fabio Rosini, biblista, ksiądz diecezji rzymskiej, który pełni funkcję dyrektora centrum ds. powołań. Jest autorem wielu książek, które stały się we Włoszech bestsellerami, i prowadzi popularne audycje w Radiu Watykańskim i Telewizji Włoskiej.

Katechezy są prowadzone przez licznych księży w ponad dwustu parafiach włoskich i są już obecne w 12 krajach. Wszędzie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i frekwencją (w samym Rzymie w tym roku bierze w nich udział kilka tysięcy osób). Mają one na celu umocnienie wiary oraz pogłębienie relacji z Panem Bogiem i Kościołem.

Katechezy w formie pilotażowej rozpoczną się 21 września 2023 r. i będą odbywały się w czwartki o 19.00 w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie (ul. Kunickiego 128).

Spotkania poprowadzi ks. Sebastian Dec oraz s. Zuzanna Głasek, kapucynka NSJ, we współpracy z parafią NSJ i ks. Mirosławem Bieleckim z „Ogniska Światła i Miłości” w Łopocznie.

Katechezy mają charakter biblijny i są otwarte dla każdego, zarówno dla członków wspólnot i grup, jak i wszystkich innych, którzy pragną pogłębić swoją wiarę lub przekazywać ją innym.

Zapraszamy do udziału szczególnie kapłanów i siostry zakonne, którzy chcieliby w przyszłości poprowadzić podobne spotkania w swoich parafiach.