Rozpaleni – Spotkanie kandydatów do bierzmowania – 23.09.2023

W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w Archidiecezji Lubelskiej, 23 września 2023 r. w hali Targi Lublin S.A. (ul. Dworcowa 11), odbędzie się spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu, ich duszpasterzy, animatorów i zaproszonych gości pod hasłem „Rozpaleni”.

Będzie to drugie tak duże wydarzenie dla kandydatów do bierzmowania w Archidiecezji Lubelskiej, organizowane przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz wydział do Spraw Wychowania Katolickiego.

Celem wydarzenia jest ukazanie młodego i radosnego Kościoła, któremu zależy bardzo na rozwoju ludzkim oraz duchowym młodzieży, przedstawienie sensu bierzmowania oraz ewangelizacja i zintegrowanie grup parafialnych przed rozpoczęciem roku formacyjnego.

Podczas wydarzenia konferencje wygłoszą między innymi ks. bp Adam Bab oraz ks. Przemysław Kapała – kapłan Diecezji Kaliskiej, katecheta, rekolekcjonista i ewangelizator korzystający z nowoczesnych mediów, znany Tik-Tok`er i You-Tub`er.

Wystąpi również zespół Heres/Wyrwani z Niewoli – hip-hopowy duet, który dzieli się tym, jak Bóg zmienia ich życie. W międzyczasie o zabawę uczestników zadba znany z prowadzenia Balu Młodych Projekt Wodzirej i wielu innych gości. Najważniejszym momentem będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, słowo ks. abp. Stanisława Budzika oraz błogosławieństwo na rozpoczynający się rok formacji. Między konferencjami pojawią się też świadectwa młodych osób i dobra zabawy. Przed wyjazdem każda grupa zrobi pamiątkowe zdjęcie z Księdzem Biskupem.

Plan wydarzenia – 23 września 2023:

9:00 – Recepcja
10:00 – Rozpoczęcie spotkania
10:10 – I część: Ja i Bóg
11:30 – II część: Nawrócenie
13:30 – III część: Decyzja
15:00 – Zakończenie spotkania

Zapisy do 20 września.

więcej: https://cdmlublin.pl/rozpaleni/

Print Friendly, PDF & Email