Czuwanie w duchu Taizé – w Lublinie – 30.12.2021

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na czuwanie w duchu Taizé w najbliższy czwartek, 30 grudnia 2021 r., w godzinach 20.00-22.00. W tych dniach odbywa się Europejskie Spotkanie Młodych w Turynie z udziałem miejscowej młodzieży i kilku braci ze wspólnoty w Taizé. 

Z powodu pandemii koronawirusa przyjazd do Turynu został przełożony na miesiąc lipiec. Zapraszamy zatem do przeżycia modlitewnego czuwania w łączności z Turynem w Lublinie w kaplicy adoracji w par. pw. św. Józefa w Lublinie przy ul. Filaretów 7

W czasie czuwania uruchomiona zostanie transmisja online modlitwy z braćmi przebywającymi we Włoszech. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży zapraszam młodych, którzy chcieli się wybrać na tegoroczne spotkanie w Turynie, jak również wszystkich zainteresowanych i sympatyków wspólnoty Taizé.


W związku z nowymi ograniczeniami związanymi z rozwojem pandemii, nie jest możliwe przeprowadzenie Europejskiego Spotkania Młodych w Turynie w tradycyjnej formie. W tym roku, wyjątkowo, odbędzie się ono w dwóch następujących po sobie etapach.

Od 28 grudnia 2021 r. do 1 stycznia 2022 r. odbędzie się spotkanie online. Transmisje będą realizowane z Turynu, z udziałem kilku braci i młodych ludzi z tego regionu. Następnie, w dniach od 7 do 10 lipca 2022 r., Kościoły w Turynie zapraszają młodych Europejczyków do przybycia na ten nowy etap pielgrzymki zaufania przez ziemię.

Uczestnicy zostaną ugoszczeni przez rodziny i parafie w okolicy. Będą się spotykać na modlitwach, wymianie myśli i spotkaniach tematycznych. Będzie możliwość nawiedzenia Całunu Turyńskiego. Młodzi ludzie, którzy zechcą, będą mogli zatrzymać się na kilka dni w Taizé w drodze do Turynu lub po spotkaniu w drodze powrotnej.

więcej: https://www.taize.fr/pl
transmisje: https://www.youtube.com/user/taize


Print Friendly, PDF & Email