Caritas: Kromka Chleba dla sąsiada – zbiórka żywności

W dniach 16-23 września 2018 r. Caritas diecezjalne organizują wspólne wypiekanie chleba, w którym wezmą udział wolontariusze i podopieczni prowadzonych przez nich placówek. Caritas będzie się dzielić chlebem w parafiach i na rynkach miast.

W Caritas Archidiecezji Lubelskiej kulminacyjnym momentem akcji będzie zbiórka żywności w dniach 21-22 września 2018 r. w wybranych sklepach „Biedronka” w Lublinie (ul. Diamentowa, ul. Jana Pawła, ul. Bursztynowa, ul. Sapiehy, ul. Choiny, Aleja Unii Lubelskiej – Centrum Handlowe Tarasy Zamkowe, ul. Lotnicza).

Kromka Chleba dla Sąsiada jest programem, którego zadaniem jest przyjście z pomocą osobom, które cierpią z powodu niedostatku, są starsze, czują się samotne i opuszczone. Chodzi o życzliwość i zainteresowanie losem sąsiada, o którym często niewiele wiemy. Pierwszym krokiem może stać się Kromka Chleba.

Zebrane produkty zostaną przekazane w postaci paczek najbardziej potrzebującym osobom starszym poprzez Parafialne Zespoły Caritas.

więcej: www.lublin.caritas.pl